CIC31J301NC
Mfr.Part #
CIC31J301NC
Description
FERRITE BEAD 300 OHM 1206 1LN
Ferrite Beads and Chips
Packing Method :
Tape and Reel
Rated Current :
3A
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Unknown
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Height :
1.1mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Physical Dimension :
L3.2XB1.6XH1.1 (mm)/L0.126XB0.063XH0.043 (inch)
Width :
1.6mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Number of Functions :
1
Output Impedance :
300Ohm Ω
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.05Ohm
Length :
3.2mm
Datasheets
CIC31J301NC
Samsung Electro-Mechanics CIC31J301NC
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN