CIC10J300NC
Mfr.Part #
CIC10J300NC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
Ferrite Beads and Chips
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height (Max) :
0.037 (0.94mm)
DC Resistance (DCR) (Max) :
30 mohm
Filter Type :
Power Line
Series :
CIC10
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.79mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Current Rating (Max) :
3A
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Impedance @ Frequency :
30 Ohms @ 100MHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Lines :
1
Datasheets
CIC10J300NC
Samsung Electro-Mechanics CIC10J300NC
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN