CHV1812N3K0180JCT
Mfr.Part #
CHV1812N3K0180JCT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 18PF 3KV C0G/NP0 1812
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3000V (3kV)
Thickness (Max) :
0.118 (3.00mm)
Size / Dimension :
0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
18 pF
Datasheets
CHV1812N3K0180JCT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1812N3K0180JCT
CHV 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.181L x 0.126W 4.60mm x 3.20mm C0G NP0 ±5% 18pF