CHV1812N2K0272KXT
Mfr.Part #
CHV1812N2K0272KXT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 2700PF 2KV X7R 1812
Size / Dimension :
0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Capacitance :
2700 pF
Thickness (Max) :
0.071 (1.80mm)
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Applications :
SMPS Filtering
Height - Seated (Max) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
CHV1812N2K0272KXT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1812N2K0272KXT
CAP CER 2700PF 2KV X7R 1812