CHV1808N4K0180JCT
Mfr.Part #
CHV1808N4K0180JCT
Package / Case
1808 (4520 metric)
Description
CAP CER 18PF 4KV C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
18 pF
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Lead Spacing :
Voltage - Rated :
4000V (4kV)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.181 L x 0.079 W (4.60mm x 2.00mm)
Datasheets
CHV1808N4K0180JCT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1808N4K0180JCT
CHV 1808 4520Metric Ceramic Capacitor 0.181L x 0.079W 4.60mm x 2.00mm C0G NP0 ±5% 18pF