CHV1808N4K0150JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CHV1808N4K0150JCT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 4KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Capacitance :
15 pF
Size / Dimension :
0.181 L x 0.079 W (4.60mm x 2.00mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Style :
Series :
CHV
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Ratings :
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Spacing :
Tolerance :
±5%
Height - Seated (Max) :
Voltage - Rated :
4000V (4kV)
Datasheets
CHV1808N4K0150JCT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1808N4K0150JCT
CHV 1808 4520Metric Ceramic Capacitor 0.181L x 0.079W 4.60mm x 2.00mm C0G NP0 ±5% 15pF