CHV1808N2K0332KXT
Mfr.Part #
CHV1808N2K0332KXT
Package / Case
1808 (4520 metric)
Description
CAP CER 3300PF 2KV X7R 1808
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Size / Dimension :
0.181 L x 0.079 W (4.60mm x 2.00mm)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
Height - Seated (Max) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
3300 pF
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
CHV1808N2K0332KXT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1808N2K0332KXT
CHV 1808 4520Metric Ceramic Capacitor 0.181L x 0.079W 4.60mm x 2.00mm X7R ±10% 3300pF