CHV1808N250681KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CHV1808N250681KXT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 250V X7R 1808
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Lead Spacing :
Temperature Coefficient :
X7R
Product Status :
Active
Series :
CHV
Ratings :
Capacitance :
680 pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Features :
High Voltage
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.181 L x 0.079 W (4.60mm x 2.00mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CHV1808N250681KXT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1808N250681KXT
CHV 1808 4520Metric Ceramic Capacitor 0.181L x 0.079W 4.60mm x 2.00mm X7R ±10% 680pF