CHV1210N500104JXT
Mfr.Part #
CHV1210N500104JXT
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1210
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.1 µF
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated :
500V
Ratings :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.102 (2.60mm)
Datasheets
CHV1210N500104JXT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1210N500104JXT
CHV 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm X7R ±5% 0.1µF