CHV1210N500103JXT
Mfr.Part #
CHV1210N500103JXT
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 1210
Thickness (Max) :
0.102 (2.60mm)
Voltage - Rated :
500V
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height - Seated (Max) :
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Capacitance :
10000 pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
CHV1210N500103JXT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1210N500103JXT
CHV 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm X7R ±5% 10000pF