CHV1210N2K0331JCT
Mfr.Part #
CHV1210N2K0331JCT
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 330PF 2KV C0G/NP0 1210
Applications :
SMPS Filtering
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) :
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Capacitance :
330 pF
Tolerance :
±5%
Failure Rate :
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Datasheets
CHV1210N2K0331JCT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1210N2K0331JCT
CHV 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 ±5% 330pF