CHV1210N250472JCT
Mfr.Part #
CHV1210N250472JCT
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 4700PF 250V C0G/NP0 1210
Capacitance :
4700 pF
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Lead Style :
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Height - Seated (Max) :
Thickness (Max) :
0.102 (2.60mm)
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
CHV1210N250472JCT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1210N250472JCT
CHV 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 ±5% 4700pF