CHV1210N250103JCT
Mfr.Part #
CHV1210N250103JCT
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 10000PF 250V C0G 1210
Applications :
SMPS Filtering
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Datasheets
CHV1210N250103JCT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1210N250103JCT
CHV 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 ±5% 10000pF