CHV1206N500151JCT
Mfr.Part #
CHV1206N500151JCT
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.071 (1.80mm)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Lead Spacing :
CALCHIP
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
150 pF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Datasheets
CHV1206N500151JCT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1206N500151JCT
CHV 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm C0G NP0 ±5% 150pF