CHV1206N2K0470KXT
Mfr.Part #
CHV1206N2K0470KXT
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 47PF 2KV X7R 1206
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.071 (1.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
47 pF
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
CHV1206N2K0470KXT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1206N2K0470KXT
CHV 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm X7R ±10% 47pF