CHV1206N1K0821JXT
Mfr.Part #
CHV1206N1K0821JXT
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 820PF 1KV X7R 1206
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.071 (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
820 pF
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Datasheets
CHV1206N1K0821JXT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1206N1K0821JXT
CHV 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm X7R ±5% 820pF