CHV1206N1K0751KXT
Mfr.Part #
CHV1206N1K0751KXT
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 750PF 1KV X7R 1206
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Thickness (Max) :
0.071 (1.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
750 pF
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings :
Datasheets
CHV1206N1K0751KXT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. CHV1206N1K0751KXT
CHV 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.063W 3.20mm x 1.60mm X7R ±10% 750pF