CH02016-15RJFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CH02016-15RJFT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
02016 (0504 metric)
Datasheet
Download
Description
RES CH 02016 THIN FILM
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Series :
CH
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
15Ohms
Package / Case :
02016 (0504 metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.019Lx0.015W 0.48mmx0.39mm
Feature :
RF, High Frequency
Datasheets
CH02016-15RJFT
Vishay / Sfernice CH02016-15RJFT
CH Series, Thin Film, 15Ohms, 0.03W 1/32W, ±5%, -55°C~155°C