CFWLA455KBFA-B0
- Mfr.Part #
- CFWLA455KBFA-B0
- Manufacturer
- Murata Electronics
- Package / Case
- Cube, 5 PC Pin
- Datasheet
- Download
- Description
- FILTER
- Manufacturer :
- Murata Electronics
- Product Category :
- Ceramic Filters
- Terminal Finish :
- Silver (Ag)
- Size / Dimension :
- 0.433Lx0.276W 11.00mmx7.00mm
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- Not Applicable
- Min Operating Temperature :
- -20°C
- Additional Feature :
- 6 ELEMENTS
- Termination :
- Radial
- Max Operating Temperature :
- 80°C
- Bandwidth :
- 15kHz
- Mounting Type :
- Through Hole
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Radiation Hardening :
- No
- Insertion Loss (dB) :
- 4 dB
- Impedance :
- 1.5kOhm
- Pbfree Code :
- yes
- Packaging :
- Bulk
- Package / Case :
- Cube, 5 PC Pin
- Series :
- CFWLA
- JESD-609 Code :
- e4
- Height :
- 8.001mm
- Length :
- 11mm
- Lifecycle Status :
- DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
- Physical Dimension :
- L11.0XB7.0XH7.5 (mm)/L0.433XB0.276XH0.295 (inch)
- Composition :
- Ceramic
- Frequency :
- 455kHz