CFS-20632768AZFB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFS-20632768AZFB
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
Cylindrical Can, Radial
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Stock
946
In Stock :
946
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Through Hole
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency Tolerance :
±30ppm
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Published :
2013
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Size / Dimension :
0.075Dia 1.90mm
Frequency :
32.768kHz
Packaging :
Bulk
Series :
CFS-206
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35kOhms