CFR-50JB-52-1K2
Mfr.Part #
CFR-50JB-52-1K2
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 1.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
1.2kOhm
Tolerance :
±5%
Series :
CFR
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR-50JB-52-1K2
YAGEO CFR-50JB-52-1K2
1.2kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,