CFR-25JR-PN2K4
Mfr.Part #
CFR-25JR-PN2K4
Description
RES 2.4K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
2.4kohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR-25JR-PN2K4
YAGEO CFR-25JR-PN2K4
2.4kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,