CFR-25JR-PN100R
Mfr.Part #
CFR-25JR-PN100R
Description
RES 100 OHM 5% 1/4W AXIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
100Ohm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Datasheets
CFR-25JR-PN100R
YAGEO CFR-25JR-PN100R
100Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,