CFR-12GR-52-47K
Mfr.Part #
CFR-12GR-52-47K
Description
RES 47K OHM 2% 1/6W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
47kOhm
Datasheets
CFR-12GR-52-47K
YAGEO CFR-12GR-52-47K
47kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,