CF720RA0127100M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CF720RA0127100M
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
GK,NICU,CF,V0 1.5X12.7X10M
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Width :
0.500 (12.70mm)
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Storage/Refrigeration Temperature :
Length :
32.810 (10.00m)
Material :
Type :
Shape :
Shelf Life :
Thickness - Overall :
0.059 (1.50mm)
Series :
Adhesive :
Shelf Life Start :
Package :
Bulk
Datasheets
CF720RA0127100M
0.500 (12.70mm) - - 0.059 (1.50mm) 32.810 (10.00m) - - - - -
CF720RA0127100M Overview
CF720RA0127100M Features
- series
CF720RA0127100M Applications
There are a lot of Laird
CF720RA0127100M RFI & EMI Materials applications.
  • Transmit
  • Secure Payment
  • Home and Security
  • Health and Fitness
  • Industrial Logger
  • LED Lighting
  • Utility Energy
  • Smart Energy
  • Thermostats
  • Smart Meters
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB