CF28B1500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CF28B1500
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Description
FERRITE 133OHM HINGED 24.40MM
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
Cable Ferrites
Diameter - Inside :
24.4 mm
Impedance @ Frequency :
133Ohm @ 100MHz
Factory Lead Time :
4 Weeks
Mounting Type :
Free Hanging
Design :
Hinged (Snap On)
Diameter - Inner :
0.961 Dia (24.40mm)
Outer Dimension :
1.720 Dia (43.70mm)
Material :
28
Published :
Type :
Round
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Press Fit
Length :
1.724 43.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CF28B1500
CF28B1500 datasheet pdf and Cable Ferrites product details from Leader Tech Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 150 OHM SOLID
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 246 OHM HINGED 8MM
    FERRITE CORE 100 OHM SOLID
    FERRITE CORE 338 OHM SOLID
    FERRITE CORE 321 OHM HINGED 6MM