CF18JT750K
Mfr.Part #
CF18JT750K
Description
RES 750K OHM 5% 1/8W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Resistance :
750kOhm
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Diameter :
1.7mm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CF18JT750K
Stackpole Electronics, Inc. CF18JT750K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 750kOhm, 0.125W 1/8W, Carbon Film,