CF18JT12R0
Mfr.Part #
CF18JT12R0
Description
RES 12 OHM 5% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
12Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±5%
Power Rating :
125mW
Diameter :
1.7mm
Packing Method :
TR
Datasheets
CF18JT12R0
Stackpole Electronics, Inc. CF18JT12R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 12Ohm, 0.125W 1/8W, Carbon Film,