CF125AB48004800
Mfr.Part #
CF125AB48004800
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
CONDUCTIVE FOAM, CF125, 480MM X
Stock
200
In Stock :
200
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
RoHS :
Details
Subcategory :
EMI/RFI
Series :
Product Type :
EMI Gaskets, Sheets and Absorbers
Product :
Foam
Brand :
Package :
Bulk
Length :
480 mm
Product Status :
Active
Width :
480 mm
Product Category :
EMI Gaskets, Sheets, Absorbers and Shielding
Packaging :
Bulk
Datasheets
CF125AB48004800
480 mm * 480 mm
CF125AB48004800 Overview
CF125AB48004800 Features
Bulk is used
* series
CF125AB48004800 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
CF125AB48004800 RFI & EMI Materials applications.
  • Home and Security
  • Health and Fitness
  • Industrial Logger
  • LED Lighting
  • Utility Energy
  • Smart Energy
  • Thermostats
  • Smart Meters
  • Digital Remote
  • Medical
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB