CF115AB48004800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CF115AB48004800
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
CONDUCTIVE FOAM, CF115, 480MM X
Stock
157
In Stock :
157
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series :
Brand :
Length :
480 mm
Width :
480 mm
RoHS :
Details
Package :
Bulk
Product Status :
Active
Product Category :
EMI Gaskets, Sheets, Absorbers and Shielding
Product :
Foam
Packaging :
Bulk
Subcategory :
EMI/RFI
Product Type :
EMI Gaskets, Sheets and Absorbers
Datasheets
CF115AB48004800
480 mm * 480 mm
CF115AB48004800 Overview
CF115AB48004800 Features
Bulk is used
* series
CF115AB48004800 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
CF115AB48004800 RFI & EMI Materials applications.
  • Secure Payment
  • Home and Security
  • Health and Fitness
  • Industrial Logger
  • LED Lighting
  • Utility Energy
  • Smart Energy
  • Thermostats
  • Smart Meters
  • Digital Remote
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB