CF-TA-1DB4-L12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CF-TA-1DB4-L12
Manufacturer
Nidec Copal Electronics
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 50MA 48V
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
Nidec Copal Electronics
Product Category :
Actuator Type :
Locking Lever
Circuit :
SPDT
Termination Style :
Gull wing
Electrical Life :
10,000 Cycles
Voltage - Rated DC :
48V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Illumination :
Non-Illuminated
Voltage - Rated AC :
48V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
50mA AC/DC
Max Operating Temperature :
85°C
Series :
CF-TA
Packaging :
Bulk
Published :
2016
Current Rating :
50mA
Bushing Thread :
Unthreaded
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Termination :
Gull wing
Factory Lead Time :
9 Weeks
Actuator Length :
11.50mm
Illumination Type :
Non-Illuminated
Mount :
Surface Mount
Switch Function :
On-On
Min Operating Temperature :
-40°C
Throw Configuration :
SPDT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CF-TA-1DB4-L12
Nidec Copal Electronics CF-TA-1DB4-L12
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    PILOT LIGHT 12MM SQ RED CAP RED