CDV30FK911GO3
Mfr.Part #
CDV30FK911GO3
Mica and PTFE Capacitors
Length :
19.8mm
Pbfree Code :
No
ECCN Code :
EAR99
Height :
22.1mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
2.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
910pF
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
Surface Mount :
No
Width :
6.9mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
Published :
Datasheets
CDV30FK911GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL