CDV30FK911FO3
Mfr.Part #
CDV30FK911FO3
2
ECCN Code :
EAR99
Length :
19.8mm
Voltage - Rated :
2.5kV
Published :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Terminal Pitch :
11.1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
6.9mm
Pbfree Code :
No
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packing Method :
TR
Capacitance :
910pF
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
22.1mm
Terminal Shape :
Wire
Reach Compliance Code :
Unknown
HTS Code :
Surface Mount :
No
Datasheets
CDV30FK911FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL