CDV30FK821FO3F
Mfr.Part #
CDV30FK821FO3F
Bulk
Size / Dimension :
0.780Lx0.272W 19.80mmx6.90mm
Voltage - Rated :
2.5kV
Mica
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Width :
6.9mm
No
HTS Code :
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Length :
19.8mm
Tolerance :
±1%
Size Code :
JESD-609 Code :
e3
Terminal Pitch :
11.1mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
820pF
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
CDV30FK821FO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL