CDV30FK821FO3
Mfr.Part #
CDV30FK821FO3
Width :
6.9mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
2.5kV
Pbfree Code :
No
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
820pF
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.780Lx0.272W 19.80mmx6.90mm
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Tolerance :
±1%
Terminal Pitch :
11.1mm
Length :
19.8mm
Datasheets
CDV30FK821FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL