CDV30FK751GO3
Mfr.Part #
CDV30FK751GO3
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
2.5kV
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
750pF
Tolerance :
±2%
Wire
HTS Code :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Published :
Terminal Pitch :
11.1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
22.1mm
Length :
19.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
6.9mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Datasheets
CDV30FK751GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL