CDV30FK751FO3
Mfr.Part #
CDV30FK751FO3
Capacitance :
750pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2.5kV
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
HTS Code :
Width :
6.9mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
TR
Height :
22.1mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
9 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Length :
19.8mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Datasheets
CDV30FK751FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL