CDV30FK681GO3F
Mfr.Part #
CDV30FK681GO3F
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Size / Dimension :
0.780Lx0.272W 19.80mmx6.90mm
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Tolerance :
±2%
Length :
19.8mm
Voltage - Rated :
2.5kV
Radial
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Size Code :
Capacitance :
680pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Width :
6.9mm
Datasheets
CDV30FK681GO3F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL