CDV30FK681FO3
Mfr.Part #
CDV30FK681FO3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.780Lx0.272W 19.80mmx6.90mm
Size Code :
Package / Case :
Radial
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Pbfree Code :
No
Width :
6.9mm
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR
Series :
CDV30
Surface Mount :
No
Published :
Voltage - Rated :
2.5kV
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Length :
19.8mm
HTS Code :
Capacitance :
680pF
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
CDV30FK681FO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL