CDV30FK621GO3F
Mfr.Part #
CDV30FK621GO3F
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
620pF
Tolerance :
±2%
Width :
6.9mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Radial
Height :
22.1mm
Voltage - Rated :
2.5kV
Length :
19.8mm