CDV30FK621FO3
Mfr.Part #
CDV30FK621FO3
Mica and PTFE Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Width :
6.9mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Pbfree Code :
No
Dielectric Material :
Mica
Height :
22.1mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
2.5kV
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Capacitance :
620pF
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount :
No
Through Hole
Size Code :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
Length :
19.8mm
Series :
CDV30
Terminal Pitch :
11.1mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
CDV30FK621FO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL