CDV30FK511FO3F
Mfr.Part #
CDV30FK511FO3F
Width :
6.9mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
510pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Number of Terminations :
Bulk
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Length :
19.8mm
Tolerance :
±1%
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size Code :
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
2.5kV
Terminal Pitch :
11.1mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height :
22.1mm
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
CDV30FK511FO3F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL