CDV30FK471FO3
Mfr.Part #
CDV30FK471FO3
Bulk
Packing Method :
TR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
No
Capacitance :
470pF
HTS Code :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.780Lx0.272W 19.80mmx6.90mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated :
2.5kV
Width :
6.9mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Published :
Surface Mount :
No
Length :
19.8mm
Terminal Pitch :
11.1mm
Datasheets
CDV30FK471FO3
Cornell Dubilier Electronics CDV30FK471FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL