CDV30FK272GO3
Mfr.Part #
CDV30FK272GO3
Published :
Lead Spacing :
0.437 11.10mm
Voltage - Rated :
2.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.921 23.40mm
Radial
Size / Dimension :
0.831Lx0.449W 21.10mmx11.40mm
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
CDV30FK272GO3
Cornell Dubilier Electronics CDV30FK272GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL