CDV30FK271FO3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDV30FK271FO3
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
MICA
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Capacitance :
270pF
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
GENERAL PURPOSE
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Dielectric Material :
Mica
Factory Lead Time :
9 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Series :
CDV30
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
2.5kV
Datasheets
CDV30FK271FO3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL