CDV30FK252JO3F
Mfr.Part #
CDV30FK252JO3F
Mica and PTFE Capacitors
Surface Mount :
No
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
2.5kV
Published :
HTS Code :
Capacitance :
2500pF
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
Mica
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Tolerance :
±5%