CDV30FK252JO3
Mfr.Part #
CDV30FK252JO3
Through Hole
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated :
2.5kV
9 Weeks
Packing Method :
TR
Capacitance :
2500pF
HTS Code :
Packaging :
Bulk
Surface Mount :
No
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
CDV30FK252JO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL