CDV30FK252GO3
Mfr.Part #
CDV30FK252GO3
Voltage - Rated :
2.5kV
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
HTS Code :
Capacitance :
2500pF
Pbfree Code :
No
Packaging :
Bulk
Terminal Shape :
Wire
Reach Compliance Code :
Unknown
Surface Mount :
No
Dielectric Material :
Mica
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±2%
Mounting Type :
Through Hole
Packing Method :
TR
Datasheets
CDV30FK252GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL