CDV30FK252FO3
Mfr.Part #
CDV30FK252FO3
Published :
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
2500pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Dielectric Material :
Mica
HTS Code :
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated :
2.5kV
Surface Mount :
No
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Number of Terminations :
2
Datasheets
CDV30FK252FO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL