CDV30FK162GO3
Mfr.Part #
CDV30FK162GO3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2500V
Voltage - Rated :
2.5kV
Number of Terminations :
9 Weeks
Packing Method :
TR
Surface Mount :
No
Pbfree Code :
No
Bulk
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
1600pF
Tolerance :
±2%
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
CDV30FK162GO3
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL